Projeler
Anket
  Belediyemizin hizmetlerinden memnun musunuz?
15.08.2014

 Evet
 Hayır
 Kısmen
Tüm anketler
İstatistik
Online
: 1
Bugün Tekil
: 47
Bugün Çoğul
: 320
Dün Tekil
: 89
Dün Çoğul
: 300
Toplam Tekil
: 48841
Toplam Çoğul
: 241449
IP
: 54.196.215.69
Hava Durumu
BURDUR

<<<Önceki Sayfa
SOSYAL YAPI

İlçede yaklaşık toplam olarak 1600 kadar konut vardır. Bunun 600’ü ilçe merkezinde, 1000’i de köylerdedir. Halkın oturduğu evlerin büyük bir kısmı, alt kısmı hayvan beslemeye müsait olacak şekilde yapılmış iki katlı evlerdir. Yapı malzemesi kerpiç, taş, briket ve tuğladır.

Yapılaşma oranı oldukça düşüktür. İlçede yeni yapılan az sayıdaki evler imar planına ve modern yapı tarzına uygun, betonarme karkas, çok katlı olup hemen hemen tamamı yurtdışında çalışan işçilerimize aittir. İlçe teşkilatının kurulmasından sonra yapılaşma oranının artacağı umulmasına rağmen yeterli yapılaşma yoktur.

Sosyal hayatın düzenlenmesinde örf, adet ve geleneklerin etkisi çok büyüktür. Doğum, ölüm, düğün, bayram, asker ve hacı uğurlama gibi olaylarda köklü geleneklere uygun törenler yapılmaktadır.

İlçenin Elektriksiz köyü yoktur. Elektrik dağıtım ve işletme faaliyeti TEDAŞ İşletme Şefliğince yürütülmektedir.

İlçe merkezi ile köylerimizin kapalı cazibeli içme suyu şebekesi mevcut olup içme suyu sıkıntısı yoktur.

tüm köylerde kanalizasyon vardır.

Sağlık Hizmetleri Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı ve Aile Hekimliği tarafından yürütülmektedir.

İlçenin önemli bir problemi ilçe merkezinde hayvancılık yapılması ve bunların birçoğunun konut altı ahır tipinde olmasıdır.  

Köylerin PTT hizmetleri Köy dağıtıcısı vasıtasıyla görülmektedir. Belenli köyündeki 500 abonelik otomatik telefon santralı Yakalar Köyü ile birlikte ihtiyacı görmektedir. Akören köyündeki 250 lik telefon santralı Akören, Akçaören, Kayı ve Pınarbaşı köylerinin ihtiyacına cevap vermektedir. İlçe merkezindeki 750 abonelik otomatik telefon santrali mevcut ihtiyacı karşılamakta olup, Telefon sırası bekleyen abone yoktur.

İlçede canlı bir iş ve çalışma hayatı ile ticari faaliyet cüzi miktardadır. İlçede aşiret,şeyh,ağa yoktur.Sayfa Yazar:
Kaynak:
Gösterim:72